Parkingi Sobótka i Masyw Ślęży

Pomimo faktu powstania dodatkowych miejsc parkingowych, w sezonie zaparkowanie w rejonie Ślęży może być problematyczne. Sprawdź gdzie zaparkować w Sobótce i Masywie Ślęży. Poniżej znajdziesz listę parkingów wraz z ich lokalizacją.

Parkowanie w rynku w Sobótce

Parkowanie w rynku w Sobótce jest bezpłatne. Dostępne są miejsca parkingowe przy ulicach A. Mickiewicza, Św Jakuba, T. Kościuszki.

Parking przy Urzędzie Miasta i Gminy Sobótka

Zlokalizowany bezpośrednio przy Urzędzie Miasta i Gminy parking mieszczący ok. 20 pojazdów. W tygodniu w godzinach pracy zwykle mocno obłożony, w godzinach popołudniowych zwykle z dostępnymi miejscami.
Parking darmowy

Parking przy ul. Armii Krajowej, Sobótka

Duży parking zlokalizowany przy ul. Armii Krajowej, przy podejściu na Przełęcz Pod Wieżycą oraz nieopodal szlaku czarnego i czerwonego.
Bardzo popularny punkt rozpoczynający wycieczki na Ślężę i spacery w Masywie Ślęży. Przy parkingu dostępny Hotel Sobotel oraz Restauracja Szczere Pole.
W sezonie w weekendy bywa mocno obłożony.

Parking płatny

Parking darmowy na Przełęczy Tąpadła

Duży, darmowy parking położony na Przełęczy Tąpadła. Bardzo popularne miejsce startu wycieczek w kierunku Ślęży oraz Raduni. Skrzyżowanie szlaku niebieskiego, szlaku żółtego, szlaku zielonego oraz szlaku czarnego. W sezonie w weekendy parking ten jest zwykle zapełniony w 101%. Aby tutaj zaparkować warto przyjechać wcześnie rano.
Parking darmowy

Parking płatny na Przełęczy Tąpadła

Najnowszy duży parking zlokalizowany na Przełęczy Tąpadła. Bardzo popularne miejsce startu wycieczek w kierunku Ślęży oraz Raduni. Skrzyżowanie szlaku niebieskiego, szlaku żółtego, szlaku zielonego oraz szlaku czarnego. Tak samo jak jego darmowy sąsiad, w sezonie, w weekendy zwykle bywa zajęty w 101%.

Na parkingu dostępne stoliki, toaleta, śmietniki oraz stacja serwisowa dla rowerów
Parking płatny

Parking Sulistrowiczki

Utwardzony parking na kilkadziesiąt samochodów, zlokalizowany w Sulistrowiczkach przy głównej drodze prowadzącej na przełęcz Tąpadła, przy Kaplicy
Przy parkingu dostępne wiatki z zadaszeniem. W weekendy można tutaj również zakupić lokalne produkty.

Dogodne miejsce na rozpoczęcie wycieczki na Ślężę lub Radunię.
Parking darmowy

Parking Miejski Sulistrowice

Utwardzony parking zlokalizowany w Sulistrowicach nieopodal Zalewu Sulistrowickiego, przy szlaku czerwonym prowadzącym na Ślężę.

Dobre miejsce na rozpoczęcie wycieczki na Ślężę ( ok 3.3 km ) znacznie mniej zatłoczonym szlakiem czerwonym.
Parking płatny w weekendy

Parking na Campingu w Sulistrowicach

Parking zlokalizowany w Sulistrowicach na terenie Kompleksu Wypoczynkowego SuliCamp. Oferuje dużą liczbę miejsc parkingowych na zamkniętym terenie. Dobre miejsce na parkowanie dla chcących skorzystać z Zalewu Sulistrowickiego lub wybrać się na wycieczkę na Ślężę (ok 3.3 km) znacznie mniej zatłoczonym czerwonym szlakiem.

Parking Płatny

Parking Przy Górce w Sobótce

Polny parking zlokalizowany pod „Janosikiem”. Dojazd do parkingu drogą szutrową. W mokre dni możemy zastać spore błoto. Parking cieszy się największym zainteresowaniem zimą w dni śnieżne. Nie trudno tutaj utknąć na śliskiej powierzchni.
Parking darmowy

Parking przy ul. Świdnickiej w Sobótce

Zlokalizowany bardzo blisko centrum Sobótki, przy żółtym szlaku prowadzącym na Przełęcz Pod Wieżycą, a stamtąd dalej w kierunku Ślęży. Parking mieszczący ok. 20 aut.
Parking darmowy


Proszę obrócić urządzenie