Dodaj do polubionych 11

Stacja Neapol – pizza & more

Stacja Neapol to klimatyczna pizzeria zlokalizowana jest w Rogowie Sobóckim, bezpośrednio przy trasie do Sobótki.

Na pizzach serwowanych w Stacja Neapol znajdziecie składniki, które stanowią o typowym włoskim smaku i aromacie potraw. Wiele z nich posiada oznaczenie DOP (Denominazione di Origine Protetta) czyli Chroniona Nazwa Pochodzenia, które gwarantuje pochodzenie produktu z danego regionu oraz najwyższe standardy przy jego produkcji.

Zajmujemy się włoską kuchnią od wielu lat. Być może spotkaliśmy się już w innych dobrych restauracjach i pizzeriach we Wrocławiu lub w Warszawie. Tym razem jednak to my decydujemy o kształcie naszej restauracji. Chcieliśmy, by była taka, do jakiej sami chcielibyśmy przychodzić.

Włoska kuchnia to nasza pasja. Nie tylko hobby czy sposób na zarabianie pieniędzy. To coś, czym żyjemy każdego dnia. A pizza neapolitańska, której tematem zainteresowaliśmy się w sposób szczególny to naszym zdaniem jedna z najważniejszych i najlepszych rzeczy, które Włosi przekazali światu. Myślicie, że ważniejszy jest Leonardo da Vinci, Juventus Turyn, Luciano Pavarotti albo Koloseum? Zróbmy eksperyment: wpadnijcie do nas na pizzę i dajcie się przekonać!

My zrobiliśmy tak: zanim otworzyliśmy nasz lokal, wybraliśmy się w dwutygodniową podróż szlakiem pizzy do samego Neapolu. Chcecie zgadywać ile trzeba skosztować pizz, by w ciągu dwóch tygodni przytyć 4 kg? Dużo. Bardzo dużo. Właściwie trzeba chodzić od pizzerii do pizzerii, codziennie od rana do wieczora. Tak robiliśmy. Kosztowaliśmy kawałek po kawałku, rozmawialiśmy z największymi autorytetami od pizzy, zaglądaliśmy do najlepszych pieców (tak, tak… bez odpowiedniego pieca wiele nie zwojujesz w tej branży). Wróciliśmy do domu i decyzja zapadła. Rogów Sobócki będzie od teraz słynął z włoskiej kuchni, a Stacja Neapol będzie miejscem, w którym serwowana będzie autentyczna, najbardziej neapolitańska, najdelikatniejsza i najszlachetniejsza pizza wokół Wrocławia.

Menu Stacja Neapol

W menu pizzeri znajduje się szeroki wybór pizzy, przystawki, sałatki oraz napije ciepłe, zimne wino oraz piwo. W tym lokalne Piwo Sobótka Górka

Zapraszamy, przekonajcie się sami.

Stacja Neapol – pizza & more - galeria


Proszę obrócić urządzenie