Dodaj do polubionych 0

Sobótka trasa MTB żółta

Trasa dłuższa ma już 24 km i 410 metrów przewyższenia. Trasa zaczyna się przy schronisku a kończy przy Zamku Górka. Jadąc nią przejedziemy przez Strzegomiany, możemy też odbić w kierunku Cmentarzyska Kurhanowego i dojechać do Rezerwatu Archeologicznego, lub pojechać dalej w kierunku Zalewu Sulistrowickiego. Główna trasa mija zalew górą lecz trasa dojazdowa do Zalewu zostanie na dniach oznakowana. Po przejechaniu na drugą stronę powiatowej drogi prowadzącej na przełęcz Tąpadła czeka nas przyjemny szutrowy podjazd.

Odpocząć można na przełęczy lub pojechać dalej w kierunku Źródła Ślężan, Starożytnego Kamieniołomu i Rozdroża Bialskiego. Następnie dość długi zjazd po którym wspólnym odcinkiem trasy żółtej i zielonej dojedziemy w okolice Zamku Górka.

Trasa jest poprowadzona w ciągu istniejących dróg leśnych bez ingerencji w las, bez korytowania podłoża i nawożenia tłucznia. Są to więc odcinki o w pełni naturalnym podłożu które jest bardzo zmienne. Są więc odcinki kamieniste, odcinki nieco błotniste, szczególnie po deszczu jak i takie na których wystają z ziemi korzenie. Celem takiego projeku trasy jest minimalna ingerencja w naturę lasu z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa na tyle na ile to możliwe zachowując pierwszy cel.

Total distance: 23848 m
Max elevation: 0 m
Min elevation: 0 m
Total climbing: 0 m
Total descent: 0 m
Download file: Gminna-trasa-dluga-Zolta.gpx

Proszę obrócić urządzenie