Dodaj do polubionych 0

visitSobotka na Festiwalu Góskim

visitSobotka na Festiwalu Góskim

W dniach 9-10 września 2022 team visitSobotka miał zaszczyt reprezentować Gminę Sobótka na 27 Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju. Nasze stoisko było częścią większej prezentacji Dolnego Śląska. Wspólnie z z delegacją gminną, reprezentacją Klubu Biegacza Sobótka, naszym Przewodnikiem Sudeckim oraz innymi regionalnymi aktywistami, opowiadaliśmy o ciekawostkach w Masywie Ślęży, zachęcaliśmy do odwiedzania Sobótki, udziału w naszych biegach, posmakowania Ślężańskiego Produktu Lokalnego no i oczywiście do zaglądnięcia do Punktu Informacji Turystycznej i najbardziej ślężańskiego sklepu na świecie – slezanski.pl

Nasz punkt cieszył się naprawdę dużym zainteresowaniem. Opowiastkom, ciekawym dyskusjom gawędom i ciekawostkom nie było końca. Przy okazji mieliśmy zaszczyt gościć i zaprosić do Sobótki fantastycznych ludzi. Odwiedził nas Zbigniew Piotrowicz – człowiek legenda, psycholog, podróżnik, taternik autor wielu publikacji i książek no i oczywiście pomysłodawca i organizator Przeglądu Filmów Górskich im Andrzeja Zawady.

Na małą pogawędkę, z deklaracją wejścia na Ślężę, wpadł też Łukasz Supergan – polski podróżnik, który od lat przemierza przeróżne czasem ekstremalne szlaki świata. Jak sam deklaruje przeszedł już ponad 23 000 km. Na swoim koncie ma m.in takie osiągnięcia jak samotna wyprawa Łukiem Karpat – pierwsze w historii samotne przejście tego łańcucha górskiego, zimowy trawers Islandii wschód-zachód i przejście irańskiego łańcucha gór Zagros. Wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szanie i Pamirze, przeszedł grań Pirenejów, trawers Alp, Izraelski Szlak Narodowy, palestyński Szlak Abrahama.

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych zdjęć

Dodaj do polubionych 0

Proszę obrócić urządzenie