Dodaj do polubionych 0

10. Ślężański Bieg Młodzieżowy

19.06.2024

To już 10 edycja Ślężańskiego Biegu Młodzieżowego organizowanego z wielkim zaangażowaniem przez KB Sobótka!

To bieg wymyślony i stworzony przez Klub Biegacza Sobótka. Pierwszy odbył się na terenach Gimnazjum Gminnego w Sobótce. Od drugiej edycji odbywa się w Rynku w Sobótce. Od ósmej natomiast na stadionie w Sobótce. Czerwcowy, popołudniowy termin, w środku tygodnia nie koliduje z weekendowymi planami rodzin, a w szkole młodzi sportowcy zwykle mają już wystawione oceny.
Od początku bieg przygotowywany jest w pełni profesjonalnie. Z elektronicznym pomiarem czasu, profesjonalnymi sędziami i spikerem.

Corocznie obserwujemy tu niesamowite emocje, zarówno podczas tych najbardziej ekscytujących i dynamicznych rywalizacji, ale także podczas tych, w których młodzi sportowcy pokonują swoje własne słabości docierając na metę. Niejednokrotnie wielka radość i euforia przeplata się tutaj z wielkimi jak grochy kroplami łez płynącymi podczas niesamowitych finiszów – łez pokazujących jak wielkie i waleczne serca mają nasi młodzi sportowcy!

Od pierwszych edycji biegu dzięki organizatorom i wspaniałym sponsorom zwycięzcy otrzymują wspaniałe medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Dodatkowo nagrodą główną jest jest osobiście wręczany Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka dla najliczniejszej szkoły w stosunku do wszystkich uczniów tej szkoły.

Ślężański Bieg Młodzieżowy – galeria wybranych zdjęć

Ślężański Bieg Młodzieżowy – dodatkowe informacje

Typ biegu: uliczny, młodzieżowy

Ilość edycji: 9

Rekordowa frekwencja: 528 osób (2018)

Dystans: 100 m, 200m, 400 m, 800 m, 1600 m

Biegi rozgrywane są w Sobótce. Uczestnikami jest młodzież przedszkolna i szkolna. W naszym biegu mogą starować dzieci w wieku czterech lat i starsze.

Na początku imprezy startują najmłodsi, którzy rywalizują na dystansie 100 m.

Młodzież szkolna biega na pętli 400 m, którą zawodnicy w zależności od wieku pokonują stadion jeden, dwa lub trzy razy.

Dziewczynki i chłopcy z każdego rocznika są klasyfikowane oddzielnie. Jest to jeden z nielicznych biegów młodzieżowych w Polsce, gdzie stosowany jest elektroniczny pomiar czasu, podobnie jak w zawodach seniorskich. Bogate pakiety startowe oraz ilość nagradzanych dzieci jest imponująca jak na bieg młodzieżowy.


Wydarzenie płatne, cena:  Zgodnie z cennikiem organizatora
Data rozpoczęcia: 19.06.2024
Data zakończenia: 19.06.2024
Dodane przez: visitSobotka

Proszę obrócić urządzenie