Dodaj do polubionych 0

„Dwie siostry” – projekcja specjalna etiudy filmowej z Sobótki

29.04.2023

Ślężański Ośrodek Kultury oraz twórcy zapraszają na bezpłatny kinowy pokaz krótkometrażowego filmu obyczajowego w reżyserii sobótczanki, Joanny Różniak, pt. „Dwie siostry”, którego akcja dzieje się w Sobótce i okolicach.

Po seansie blok dyskusyjny z twórcami filmu.

O reżyserce: https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11172465

29.04.2023, g. 17.00

ŚOK/RCKS, ul. F. Chopina 25, Sobótka

Wstęp wolny

O FILMIE:

Film to dzieło studentów ze Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach powstałe pod opieką pedagogiczną prof. Macieja Pieprzycy, reżysera takich filmów jak „Chce się żyć” i „Ikar. Legenda Mietka Kosza” oraz serialu „Kruk”. Opowiada historię Emilki, która unika świata i chociaż jest świeżo po studiach, od dwóch lat mieszka z powrotem w rodzinnym domu w Sobótce. Za jedyne towarzystwo ma swoją młodszą siostrę, Kaję, która zmarła dwa lata wcześniej spadając z urwiska pobliskiego kamieniołomu. Zmianę w życiu Emilki przynosi nowa praca w lokalnym archiwum, która pomaga jej oswoić się z przemijaniem i daje nadzieję na nowy początek.

Projekt realizują młodzi twórcy, którzy mogą pochwalić się dużymi osiągnięciami. Ich poprzednie filmy, „Swoboda” (2021) i „Dygot” były pokazywane i nagradzane na prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (wyróżnienie w konkursie krótkometrażowym w 2022 roku), Euroshorts w Gdańsku (Grand Prix w 2022 roku), Solanin Film Festiwal w Nowej Soli (Grand Prix w 2022 roku), Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, podczas 39. edycji Torino Film Festival, 24. Tel Aviv Student Film Festival (TISFF) oraz 10. Friss Hus Festival w Budapeszcie.


Wydarzenie darmowe
Data rozpoczęcia: 29.04.2023
Data zakończenia: 29.04.2023
Dodane przez: Michał Hajdukiewicz

Proszę obrócić urządzenie