Dodaj do polubionych 0

Koncert Janusza Cedro

28.04.2023

Najpiękniejsze piosenki świata, czyli przeboje polskiej muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych.

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu i Ślężański Ośrodek Kultury zapraszają na wspólne śpiewanie piosenek z „tamtych lat”!

28.04.2023, g. 18.00

ŚOK/RCKS, ul. F. Chopina 25, Sobótka

Wstęp wolny

„NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŚWIATA, CZYLI PRZEBOJE POLSKIEJ MUZYKI ROZRYWKOWEJ LAT 60-TYCH I 70-TYCH” to program muzyczny wrocławskiego artysty Janusza Cedro. W programie recital, ale także – jako zwiastuny – piosenki z jego dwóch innych recitali „PIEŚNI GOSPEL – KORZENIE JAZZU” i autorskiego recitalu „UWIERZ MI”.

Na program koncertu składają się utwory muzyczne m.in. takich wykonawców jak: CZERWONE GITARY, PIOTR SZCZEPANIK, DWA PLUS JEDEN, NIEBIESKO CZARNI, SŁAWA PRZYBYLSKA, CZESŁAW NIEMEN, MICHAJ BURANO, KARIN STANEK, MACIEJ KOSSOWSKI, ANDRZEJ I ELIZA, BREAKOUT, URSZULA SIPIŃSKA, SKALDOWIE…

Aranżacje utworów są bliskie oryginalnym wykonaniom. Na koncertach będzie BALLADOWO, będzie ROCK ’N’ ROLLOWO i z ogniem, bo w końcu były to „Złote czasy rock and rolla”. Ale przede wszystkim, co ważne, nie ograniczona jest podczas koncertu ilość wykonywanych refrenów, a każdy koncert to wspaniałe „WSPÓLNE ŚPIEWANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ” .

Janusz Cedro – znany wrocławski muzyk, kompozytor, wokalista, instrumentalista, aranżer i producent muzyczny, wokalista grupy Spirituals Singers Band oraz znany z występów w projekcie Janusz Cedro Live in Concert i Janusz Cedro and the Band.

W 2016 roku powołał nowy projekt JANUSZ CEDRO – SOLO (wokal z towarzyszeniem gitary). Z tym projektem gra koncerty (zawsze przy pełnych salach).

W 2020 roku głosami czytelników Gazety Wrocławskiej, Janusz Cedro został laureatem (III miejsce) Plebiscytu Gazety Wrocławskiej „OSOBOWOŚĆ ROKU 2019” w Kategorii KULTURA – WROCŁAW, za promowanie „Polskiej Muzyki Rozrywkowej lat 60 tych i 70 tych”.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Organizatorzy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

oraz Ślężański Ośrodek Kultury


Wydarzenie darmowe
Data rozpoczęcia: 28.04.2023
Data zakończenia: 28.04.2023
Dodane przez: Michał Hajdukiewicz

Proszę obrócić urządzenie