Dodaj do polubionych 0

Koncert zespołu POWIDOKI z okazji Dnia Niepodległości

11.11.2022

Ślężański Ośrodek Kultury zaprasza na jedno z trzech wydarzeń towarzyszących obchodom Dnia Niepodległości w Sobótce.

Koncert zespołu Powidoki

powidokiduet.wixsite.com

11.11.2022, godz. 15.00, ŚOK/RCKS, ul. F. Chopina 25, Sobótka

POWIDOKI to – Lena Fischer – wokal i Maciek Pyc – piano, elektronika. Lubią i grają stare, polskie piosenki. Zanim odejdą w przeszłość próbują dać im kolejne życie. Poprzez nowe aranżacje i interpretacje, czasem zupełnie odległe od tych, które wszyscy dobrze znają, starają się powrócić, choć na moment, do czasów świetności polskich kompozycji i tekstów, gdzie piękne melodie i poruszające teksty zdarzały się tak często. Powidoki zapraszają do wspólnej, muzycznej podróży będącej jednocześnie sentymentalnym spojrzeniem w przeszłość, jak również odkrywaniem czegoś nowego i krokiem w nieznane.

O ARTYSTACH:

Lena Fischer – wokalistka, trener wokalny, wsparcie wokalne gwiazd polskiej sceny, zaangażowana w wiele projektów muzycznych.

Charakteryzuje ją przydymiona barwa, improwizacyjna lekkość oraz dojrzałość muzyczna z pogranicza jazzu, swingu, bluesa, pop-u i soul ‘u. Od wielu lat jest wsparciem wokalnym dla wielu znanych artystów polskiej sceny. Współpracowała jako chórek z takimi artystami jak: Ryszard Rynkowski, Zespół Skaldowie, Marzena Ugorna – Blues Symfonicznie, Joanna Morea (występ w programie telewizyjnym Halo Polonia), Reshka, Beata Orbik, a także chórzystka podczas Festiwalu w Sopocie, emitowanym w telewizji TVN oraz Festiwalu Country w Mrągowie. Uczestniczka programu X Factor. Lena Fischer to także konferansjer i lektorka, a jej głos i nienaganną dykcję można usłyszeć w kinowych spotach reklamowych Cinema City, czy reklamach radiowych.

Maciej Pyc klawiszowiec, kompozytor, producent.

Na przestrzeni lat swojej działalności współtworzył  szereg projektów muzycznych i współpracował z wieloma artystami. Od triphopowych składów po progmetalowe zespoły. Od komercyjnego popu po eksperymentalne, improwizowane liveact’y. Ma na swoim koncie współpracę z m.in.: Koolor Squad, Dżembezdżez, Flat Erique, HCR, Kate Ryan, Izabela Trojanowska, Press, Damian Syjonfam, Honorata Skarbek, D’Roots Brothers i wieloma innymi.  Jest autorem i producentem muzyki do kilkunastu spektakli teatralnych i filmów dokumentalnych.  Jako koordynator muzyczny współtworzył jeden z największych w Europie festiwali nowego cyrku i sztuki ulicznej Carnaval Sztukmistrzów. Jest członkiem Stowarzyszenia ‘Sztuczne’ i założycielem agencji mediowej Golden Q Entertainment.

Brał udział w takich festiwalach jak m.in.:

Festiwal Sąsiedzi, Carnaval Sztukmistrzów, Konfrontacje Teatralne, Festiwal Dwa Brzegi, Festiwal Jazz Bez, Festival L’Ososphere, Festiwal Kontestacje, Medison World Music Festival, Festiwal Top Trendy, Sopot Festival, Rób Rege Grand Festival, New Cooperation Jazz Festival, Lato Zet i Dwójki, Ekko Festival, Theaterfestival Klimawandel und Afrika, Festiwal Polskiego Radia „Przebojem na Antenę”, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.


Wydarzenie darmowe
Data rozpoczęcia: 11.11.2022
Data zakończenia: 11.11.2022
Dodane przez: Michał Hajdukiewicz

Proszę obrócić urządzenie