Dodaj do polubionych 0

Koncert zespołu UHUHU – Poetycki Piątek pod Wieżycą

03.11.2023

Muzyka UHUHU to akustyczna mikstura amerykańskiego folku, bluesa i bluegrassu. Repertuar składa się przede wszystkim z autorskich kompozycji Janusza Bujko oraz piosenek Boba Dylana, Neila Younga, Toma Waitsa, Nicka Cave’a w oryginale lub własnych tłumaczeniach.
Na koncie grupa ma m.in. główną nagrodę „Rajdowa piosenka roku 2014” Festiwalu Bazuna, II nagrodę za piosenkę na Giełdzie w Szklarskiej Porębie 2016 czy udział w finale Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2021 oraz koncerty w całej Polsce od Beskidu Żywieckiego aż po Zalew Wiślany. Wykonywana przez UHUHU polska wersja ukraińskiego hitu wojennego pt. „Bayraktar” (w tłumaczeniu Janusza Bujko) zyskała w sieci niemałą popularność przekraczając 200.000 wyświetleń w serwisie YouTube. Na koncie mają też udział w niezwykłym koncercie wsparcia dla Ukrainy, który odbył się w magicznych wnętrzach zabytkowego Kościoła Pokoju w Świdnicy.
ZESPÓŁ TWORZĄ: Janusz Bujko – gitara akustyczna i śpiew, autor większości piosenek i tłumaczeń (znany również z zespołu Jan i Klan) Marcin Starnawski – gitara akustyczna, harmonijka, chórki, także tłumaczenia (i naukowe fundamenty muzyczne) Kamil Piotr Piotrowski – mandolina, chórki (znany też z zespołów Sąsiedzi czy Szkocka Trupa, szef portalu Folk24).


Wydarzenie darmowe
Data rozpoczęcia: 03.11.2023
Data zakończenia: 03.11.2023
Więcej informacji o Koncert zespołu UHUHU – Poetycki Piątek pod Wieżycą znajdziesz na: stronie wydarzenia:

oraz na facebooku
https://www.facebook.com/events/146172895223267/?active_tab=about
Dodane przez: vS

Proszę obrócić urządzenie