Dodaj do polubionych 0

Poetycki Piątek Pod Wieżycą – koncert zespołu Gasta Mire

21.10.2022

Ślężański Ośrodek Kultury i Biskupia Kopa s.c. zapraszają na koncert zespołu Gasta Mire w ramach Poetyckich Piątków pod Wieżycą.

21 X 2022, godz. 19.00, ul. Armii Krajowej 13, Dom Turysty PTTK „Pod Wieżycą”

Wstęp wolny

Gasta Mire, czy też Mire Gasta – intuicyjnie nazwa brzmi jak „pokojowi Goście”, a znaczy – według niektórych źródeł w języku gaelic „szybcy szaleńcy”. Być może należy to wypośrodkować.

To zbiór muzyków, którzy w 2012 roku z okazji Dnia św. Patryka zdecydowali się stworzyć niebanalną ucztę muzyczną. Od tego czasu wspólne granie sprawia im niesamowitą przyjemność, co można usłyszeć na większych i mniejszych scenach, a także w górskich chatkach. Oboje zafascynowani Irlandią, inspirowani górami i morzem, z sercami przepełnionymi muzyką grają – bo tak czują.

Projekt Gasta Mire tworzą:

  • Zbyszek „Siudmy” Siudy – lider i założyciel śląskiej grupy Siudma Góra, znany również z długoletniej współpracy z Sylwestrem Szwedą w TWA i U Pana Boga za Piecem a także z płyt Bogusława Wojtka Maciaszka pt. „Remedium Solińskie”, „Remedium Bieszczadzkie”, „Droga do Cisnej”. Ze swoim zespołem wykonuje głownie autorskie piosenki, ale często można usłyszeć Zbyszka śpiewającego pieśni morza, szanty, piosenki turystyczne i folkowe. W jego żyłach – oprócz krwi – płynie prawdziwa, żywa muzyka.
  • Jolanta „Skrzypaczka” Gacka – skrzypaczka powsinoga. Większość życia spędza między sceną a pokładem mniejszych czy większych żaglówek. Kiedy nie pływa, grywa zespołami sceny piosenki żeglarskiej, poetyckiej, turystycznej i muzyki folk oraz towarzyszy wielu solistom. Od 2013 współzałożycielka zespołu Trzecia Miłość.
  • Michał Kubarski – akordeonista z duszą. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, zdobywca wielu stypendiów i nagród. Na co dzień można go usłyszeć grywającego w kwartecie Kwartesencja, a także w wielu innych projektach muzycznych.

Wydarzenie darmowe
Data rozpoczęcia: 21.10.2022
Data zakończenia: 21.10.2022
Dodane przez: Michał Hajdukiewicz

Proszę obrócić urządzenie