Dodaj do polubionych 0

Spacer miejski po Sobótce z przewodnikiem

20.08.2022

Sklep Ślężański w Sobótce wraz z Ślężańskim Ośrodkiem Kultury oraz przewodnikiem sudeckim Maciejem Ulatowskim zaprasza na miejskie spacery krajoznawcze po Sobótce. Przygotowaliśmy dla Was ciekawy program historyczno – edukacyjny połączony z wizytami w najważniejszych miejscach Sobótki.

Certyfikowany przewodnik oprowadzi uczestników szlakiem najciekawszych zabytków i miejsc historycznych jakie znajdują się w Sobótce. Na trasie wycieczki odwiedzimy instalacje historyczne powstałe z inicjatywy Ślężańskiego Ośrodka Kultury takie jak makieta historyczna czy symbole dawnych mieszkańców miasta. Odwiedzimy starożytny kamieniołom oraz przejdziemy się szlakami górskich szlaków okalających Sobótkę.

Proponowane przez nas wycieczki odbędą się w wybrane dni w okresie wakacyjnym, tj: 24.07, 31.07, 13.08 i 20.08. Początek i koniec wspólnej wędrówki to działająca w Sobótce od marca 2020 roku informacja turystyczna znajdująca się w Sklepie Ślężańskim przy ulicy Świdnickiej 7A. Spacer zaczyna się o godzinie 10:30 i potrwa około 4 godzin. Do przejścia będziemy mieli niecałe 5 kilometrów.

Ślężańskie wycieczki są odpowiedzią na aktualne potrzeby Polaków w zakresie turystyki lokalnej, czyli takiej, która wiąże się z odkrywaniem najbliższej okolicy, o której jak się okazuje z pozoru wiemy niewiele. Duże zainteresowanie Sobótką, dzięki nowemu połączeniu kolejowemu jest także doskonała okazją, aby zatrzymać się w samym miasteczku i poznać jego tajemnice i bogatą historię.

Pierwszy spacer już 24 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy na wycieczki odbywają się sklepie Ślężańskim, przy ul. Świdnickiej 7A w Sobótce. Aktualne terminy spacerów, wraz z możliwością rezerwacji miejsc znajdują się pod adresem: https://slezanski.pl/kategoria/wycieczki/

Prosimy o rezerwowanie pojedynczych wejściówek (każda osoba musi złożyć zamówienie). Limit miejsc to 25 osób na każdy spacer. Do zobaczenia w Sobótce.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Sobótka


Wydarzenie darmowe
Data rozpoczęcia: 20.08.2022
Data zakończenia: wydarzenie jednodniowe
Telefon kontaktowy: 507 081 734
Dodane przez: visitSobotka

Proszę obrócić urządzenie