Dodaj do polubionych 0

Te sprawy – monodram Sary Lech. Spektakl w ramach Teatr Polska

17.11.2022

Ślężański Ośrodek Kultury zaprasza na muzyczny monodram pt.: „Te sprawy” przygotowany przez Teatr Kameralny w Bydgoszczy. Program TEATR POLSKA

17.11.2022, ul. F. Chopina 25, Sobótka

Odbędą się dwa spektakle: dla młodzieży szkolnej o godz. 11.00 wraz z warsztatami teatralnymi

Otwarty dla publiczności o godz. 18.00

Na scenie: Sara Lech (pochodząca z Gminy Sobótka aktorka Teatru Kameralnego w Bydgoszczy)

Celem TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O spektaklu

Świat dorosłych osacza i paraliżuje. Jak może sobie z nim poradzić zwyczajna nastolatka? Jak znaleźć słowa, które wyrażą wszystkie przeżywane emocje? Jak wyzwolić się spod presji cudzych oczekiwań tak, by móc sprostać własnym? Relację z tych zmagań przynoszą „Te sprawy” – muzyczny monodram o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie w ciągle zmieniającej się, trudnej do oswojenia rzeczywistości.

Przedstawienie rozgrywa się w minimalistycznej przestrzeni, która zapełnia się myślami i wspomnieniami głównej bohaterki. Poznajemy jej realia – codzienne wyzwania, trudne relacje, proces niełatwych, lecz nieuchronnych zmian.

Bohaterka uczy się siebie, poznaje własne pragnienia oraz ograniczenia, a widz – zwłaszcza ten młody – ma szansę poczuć, że ze swoimi rozterkami nie jest sam. Poszukiwanie indywidualnego głosu włącza się w chór innych głosów. Różne drogi, ale wspólny cel – akceptacja siebie, budowanie autentycznych relacji, dążenie do porozumienia mimo różnic.

Spektakl brał udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Znalazł się w gronie 46 wyróżnionych tytułów (możliwość ubiegania się o refundację kosztów produkcji).

Na motywach „Pestek” Anny Ciarkowskiej

Scenariusz i adaptacja: Tomasz Kaczorowski, Sara Lech.

Reżyseria: Tomasz Kaczorowski

Obsada: Sara Lech.

Wstęp wolny


Wydarzenie darmowe
Data rozpoczęcia: 17.11.2022
Data zakończenia: 17.11.2022
Więcej informacji o Te sprawy – monodram Sary Lech. Spektakl w ramach Teatr Polska znajdziesz na: stronie wydarzenia:

oraz na facebooku
https://www.facebook.com/events/791501995484503?ref=newsfeed
Dodane przez: Michał Hajdukiewicz

Proszę obrócić urządzenie