Dodaj do polubionych 0

Ustawka Gravel – MTB z okazji III rocznicy zamknięcia lasów

02.04.2023

Tak tak robaczki korniczki !!!
III rocznica historycznego zamknięcia lasów nadchodzi !!!
Z tej okazji zapraszam Was na wyjątkową ustawkę. Bo to nie tak, że gravelowa moda przyjechała do nas z odległego USiA, czy jakiejś tam Włoskiej Sienny. To właśnie gdy zamknięto lasy uruchomił się u nas instynkt gravelowy. To właśnie tam najczęściej jeździliśmy 😉 To właśnie nasi rządzący są prekursorami gravelowej mody w kraju nad Wisłą.
Zrobimy to z klasą i pewnymi zasadami – tak jak poniżej.
Dystans Soft –> 60 km + 7 powrotu do Sobótki
Dystans Hard –> 100 km
Start – Sklep Ślężański | Obiad po 60 km – SuliCamp | Meta – Browar – Schronisko Wierzyca
Poniżej opis trasy wraz z atrakcjami po drodze. Przydługi ale warto przeczytać:
Spotykamy się pod sklepem Ślężański przy wjeździe do rynku gdzie jak prawdziwy gravelowi połykacze km wypijemy kawę, ogrzejemy się w promieniach słońca i sprawdzimy kto ma już ogolone nogi. Krok dalej jest piekarnia gdzie można zakupić małe co nieco na drogę.
Ruszamy … najpóźniej o 10:30 !!.
Pierwszy odcinek o długości 60 km prowadzi przez bardzo urozmaicone gravelowo drogi. Przejedziemy kawałek historyczną pierwszą ścieżką rowerową w Sobótce. Koło kopali SKSM wjedziemy do lasku który doprowadzi nas do Garncarska. Stąd polną drogą koło fabryki amunicji dojedziemy do Rogowa Sobóckiego. Bruczkiem i drogą wątpliwej jakości pod szosę dotrzemy do Żerzuszyc skąd gravelowym odcinkiem dojedziemy do Michałowic. Kawałek asfaltem i znów gravelowy odcinek Stary Zamek – Olbrachtowice a tutaj bruk ale taki prawdziwy bruk. Bruk który według tych co chcą jego likwidacji nie jest zabytkowy a zdaniem tych którzy mieliby za tą zmianę zapłacić jest nie do ruszenia bo jest zabytkowy. Później kawałek asfaltem do Solnej i prawdziwymi, chyba jakimiś poniemieckimi płytami dotrzemy do Wierzbic. Tutaj będzie kawałek dobrej drogi by złapać oddech, poczekać na wolniejszych i przygotować się na 2 część wyzwania. Przejazd na drugą stronę 8-semki zacznie znów zabawę. Na dzień dobry 2,5 km bruku z Pustkowa do Tyńca nad Ślężą. dalej przez las dotrzemy do Jordanowa Śląskiego, pod mostem wzdłuż nieczynnej póki co kolei przeprawimy się na drugą stronę krajowej 8 i tutaj czeka nas wspinaczka do Wieży Bismarcka na Jańskiej Górze. Później zjazd do Piotrówka, Karolin, Winna Góra i podjazd do Przemiłowa ślicznym wąwozem. A stąd w dół nad zalew i do SuliCamp.
Razem z właścicielem SuliCamp przygotowaliśmy dla Was niespodziankę o której będzie osobny post. Jednak jest to miejsce gdzie dystans Soft i Hard się rozjeżdżają. Przed tym rozjazdem jednak zjemy tutaj obiad bo będzie po czym i przed czym.
Soft leci na metę która jest w Schronisku pod Wierzycą gdzie można uzupełnić kalorie i utracone płyny lokalnym chmielowym napojem energetycznym.
Hard jedzie dalej: do początku ścieżki Suliwoods którą pomknie w dół, dalej bokiem głównej drogi na Przełęcz Tąpadła, żółtym szlakiem do pola golfowego w Jędrzejowicach i Wzgórzami Kiełczyńskimi do miejscowości Wirki. Dalej przeprawa przez zarwany most, dojazd do Sadów, wspinaczka w stronę lasów i rowerową trasą żółtą w kierunku Zamku Górka do którego jednak nie zjeżdżamy gdyż ciśniemy prosto do Schroniska pod Wieżycą uzupełnić stracone kalorie w sposób wiadomy.
Bawimy się i przy okazji wspieramy lokalny biznes który przez pewne decyzje drapał się w głowę skąd to wziąć choćby na ZUS. Każdy kto był na BM w Sobótce, wie że trasy które układam dają dużo radości. Myślę, że i tak będzie tym razem.
Nie gwarantuje dużej ilości zdjęć ale nie wykluczam że takowych będą setki.


Wydarzenie darmowe
Data rozpoczęcia: 02.04.2023
Data zakończenia: 02.04.2023
Więcej informacji o Ustawka Gravel – MTB z okazji III rocznicy zamknięcia lasów znajdziesz na: stronie wydarzenia:

oraz na facebooku
https://www.facebook.com/events/941887853613757/
Dodane przez: VisitSobotka

Proszę obrócić urządzenie