Korona Masywu Ślęży
Weryfikujesz się w punkcie?
Sprawdź jak to zrobić?PATRONI KORONY MASYWU ŚLĘŻY
Lubisz wyzwania, te duże ale i te mniejsze? Szukasz motywacji aby zaciągnąć rodzinkę na wypad w góry? A może jesteś jednym z tysięcy kolekcjonerów odznak górskich, który kocha wędrowanie po górach?
Korona Masywu Ślęży to projekt, w którym może wziąć udział każdy chętny do wędrówki po górskich szlakach. Aby podjąć wyzwanie wystarczy dokonać rejestracji online i ruszyć na szlak. Przygotowaliśmy opcje zdobycia korony dostępne zarówno dla amatorów jaki i tych bardziej zaawansowanych trekerów. Od rodzinnych spacerowych wypadów, przez pocącą plecy i pachy górską wędrówkę.
Zobacz także Biegową Koronę Masywu Ślęży – rywalizację na 4 trasach w Masywie Ślęży z rankingiem online!
Prezentujemy Koronę Masywu Ślęży
Koronę Masywu Ślęży zdobyć możemy na kilka sposobów, w zależności od naszych preferencji oraz możliwości. Sposób jej zdobycia pozwoli nam na uzyskanie jednej z trzech odznak: brązowej, srebrnej lub złotej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby dokonać zdobycia kolejno we wszystkich trzech rodzajach i znaleźć się w Loży Zdobywców Wszystkich Koron Masywu Ślęży.
Bez względu na wybraną opcję w każdej z nich odwiedzić musimy cztery główne szczyty Masywu Ślęży:
- Wieżyca – 415 m n.p.m.,
- Szczytna – 466 m n.p.m.
- Radunia – 573 m n.p.m. (szczyt Raduni nie jest dostępny dla ruchu turystycznego – wymagany pkt o współrzędnych: 50.8336012, 16.7130547)
- Ślęża – 718 m n.p.pm.
Korona Masywu Ślęży Brązowa
Zdobycie 4 szczytów korony: Wieżyca, Szczytna, Radunia, Ślęża w czasie dłuższym niż dwa dni w ciągu jednego roku kalendarzowego.
Uprawnia od nabycia brązowej odznaki Zdobywcy Korony Masywu Ślęży.
Korona Masywu Ślęży Srebrna
Zdobycie 4 szczytów korony: Wieżyca, Szczytna, Radunia, Ślęża w czasie dwóch dni jeden po drugim.
Uprawnia od nabycia srebrnej odznaki Zdobywcy Korony Masywu Ślęży.
Korona Masywu Ślęży Złota
Zdobycie 4 szczytów korony: Wieżyca, Szczytna, Radunia, Ślęża w jeden dzień, pokonując szlak długości ok 26 km:
Wiatrak Gogołów (Wzgórza Kiełczyńskie żółty szlak PTTK) Szczytna 466 m n.p.m. – Kiełczyn – Przełęcz Tąpadła (niebieski szlak PTTK) – Radunia 573 m n.p.m. (szczyt Raduni nie jest dostępny dla ruchu turystycznego – wymagany pkt o współrzędnych: 50.8336012, 16.7130547) Przełęcz Tąpadła (niebieski szlak PTTK) Rezerwat Skalna (Skalna Perć) – Ślęża 718 m n.p.m. (przy wieży betonowej) dalej (żółty i czerwony szlak PTTK) – Wieżyca 415 m n.p.m. (żółty szlak PTTK) – Dom Turysty Pod Wieżycą
Uprawnia od nabycia złotej odznaki Zdobywcy Korony Masywu Ślęży.
Trasa Złotej Korony Masywu Ślęży
Ślad GPS trasy Złotej Korony Masywu Ślęży
Pobierz Ślad Złotej Korony Masywu Ślęży w formacie .gpx
Każdy zdobywca „zasiadać” będzie także w Loży Zdobywców Korony Masywu Ślęży dostępnej online w serwisie visitSobotka.com
Zobacz także: Pierwsze towarzyskie przejście Złotej Korony Masywu Ślęży
Czy wiesz, że zdobywając Ślężę zdobywasz również jeden ze szczytów Korony Gór Dolnego Śląska?