Dodaj do polubionych 0

Dookoła Ślęży Traktem Bolka i Drogą Piotra Włosta

Pętla rozpoczynająca się i kończąca na Przełęczy Pod Wieżycą. To doskonała propozycja przede wszystkim dla wszystkich lubiących spacery. Nadaje się również do jazdy rowerem MTB, choć w części północnej jest chwilami dość kamienista.

W pierwszym etapie trasa wiedzie szlakiem czarnym okrążając Wieżycę, prowadzi wzdłuż stoku Ślęży. Krzyżuje się ze szlakiem czerwonym na Ślężę. Po tym skrzyżowaniu trzeba zwrócić uwagę, aby na następnym rozwidleniu zejść ze szlaku czarnego, który rozwidla się tutaj z Traktem Bolka – wybieramy trasę po prawej stronie ( pozostanie na szlaku czarnym pozwoli nam na pokonanie nieco większej pętli w całości czarnym szlakiem zwanej Wokół Ślęży ). Następnie trasa dociera do Polany Pod Dębami, gdzie krzyżuje się z szlakiem żółtym na Ślężę. Dalej prowadzi Drogą Piotra Włosta. Mija lewą stroną Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Skalna i prowadzi w kierunku powrotnym krzyżując się kilku krotnie ze szlakiem niebieskim na Ślężę.

Na trasie znajdują się dwa źródła. Źródło Joanny zlokalizowane na południowym stoku Ślęży oraz Źródło Jurkl quelle na stoku północnym.

Total distance: 12046 m
Max elevation: 545 m
Min elevation: 297 m
Total climbing: 528 m
Total descent: -527 m
Download file: dookola-slezy-traktem-bolka-droga-piotra-wlosta.gpx

Proszę obrócić urządzenie