Dodaj do polubionych 0

Bieg Kreta

12.04.2023

Elitarny, kultowy już bieg, organizowany przez Klub Biegacza w Sobótce oraz licznych pasjonatów biegania. Bieg Kreta organizowany jest na dwóch dystansach 148 km oraz na dystansie 377 km zwanym Bieg Kreta Hardcore. Idea biegu powstała jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Celem było pokonanie trójkąta opisanego przez trzy wierzchołki (Ślęża, Śnieżka, Śnieżnik), w trakcie jednego ciągłego przejścia. Czas na odpoczynek nie mógł przekraczać połowy czasu spędzonego w drodze, na poprzedzającym odcinku.

Meta biegu znajduje się w Sobótce w Winnicy Celtica

Bieg Kreta 148 km

Trasa 148 km prowadzi z Kletna do Sobótki przez Śnieżnik, Góry Bialskie, Złote, Bardzkie, Sowie i Ślężę. Nawiązuje do jednego z boków Trójkąta Sudeckiego (Ślęża-Śnieżka-Śnieżnik), którego koncepcja powstała jeszcze w latach osiemdziesiątych XX w.
Przewyższenia (148 km): +4900 m, -5500 m;

Bieg Kreta Hardcore 377 km

Jego idea powstała jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Celem było pokonanie trójkąta opisanego przez trzy wierzchołki (Ślęża, Śnieżka, Śnieżnik), w trakcie jednego ciągłego przejścia. Czas na odpoczynek nie mógł przekraczać połowy czasu spędzonego w drodze, na poprzedzającym odcinku.

Trójkąt Sudecki mimo upływu lat i wielu prób wciąż pozostawał niezdobyty… do roku 2019, a dokładniej do pierwszej edycji Biegu Kreta Hardcore.

Trasa 377 km obejmuje cały Trójkąt Sudecki (Ślęża-Śnieżka-Śnieżnik-Ślęża), ze startem i metą w Sobótce.
Przewyższenia (377 km): +11800 m, -11800 m.

Typ biegu: górski anglosaski

Trasa Biegu Kreta Hardcore

Nagrana trasa: Bieg Kreta Hardcore 2022 Rev4 | mapa-turystyczna.pl

Wydarzenie płatne, cena:  Zgodnie z regulaminem imprezy
Data rozpoczęcia: 12.04.2023
Data zakończenia: 16.04.2023
Więcej informacji o Bieg Kreta znajdziesz na: stronie wydarzenia:
http://www.kbsobotka.pl/bieg-kreta/
Dodane przez: visitSobotka

Proszę obrócić urządzenie